A könyv alcíme enyhe túlzás, ugyanis ebben a könyvben nem találsz meg minden információt az angyalokról, bár a könyv elég széleskörű ismereteket tartalmaz.
Az Alexandra Kiadó által megjelentetett Biblia sorozat az ezotéria, az okkultizmus és az alternatív gyógyászat egyes területeit ismerteti meg az olvasókkal enciklopédiaszerűen, színes képekkel.
Ez azt jelenti, hogy a teljes tudásanyagot egyik könyvben sem találod meg, viszont ismerkedéshez kiváló mindegyik kötet, ráadásul a színes képek élvezhetőbbé teszik az olvasást. A sorozatban többek között volt már szó spiritualitásról, varázslatról, asztrológiáról, aromaterápiáról és az álmokról.
Az Angyalbibliából például részletesebben megismerkedhetsz az angyalokkal mondjuk, hogy kik ők, miben és hogyan segíthetnek, továbbá hogyan, milyen módon léphetsz velük kapcsolatba, de a szerző kitér arra is, hogy milyen kultúrák és vallások ismerik az angyalokat.
Én csak a keresztény, és a zsidó vallásokat tudtam, de a könyvből kiderül, hogy a természet közelében élő népek, a kelta kultúra, illetve a pogány vallások és a kabbala tanításai is ismerték őket. A kabbaláról elég sokat beszél a könyvben a szerző, tehát ha érdekel ez az ősi zsidó eredetű misztikus tudomány, akkor érdemes elolvasnod ezt a könyvet is.
Hazel Raven szerint az angyalokkal igen sokféle módon lehet kommunikálni, és nem csak úgy, hogy egyszerűen megszólítod őket, hanem írhatsz nekik levelet, készíthetsz a számukra oltárt, illetve bevonzhatod az energiájukat különböző illóolajok, vagy drágakövek segítségével.
Mindezek azért hatásosak, mert ezek a kövek és az olajok megemelik a rezgésszintedet, ami azért fontos, mert az angyalok rezgésszáma jóval magasabb az emberénél, ezért nem érzékeljük őket. Éppen ezért az embereknek alkalmazkodni kell az angyalok energiájához, akik csak akkor jelennek meg ha az emberek hívják őket.
Ha drágaköveket használsz az angyalkommunikációhoz, akkor csak a magasabb rezgésszámú köveket érdemes használni, mint például az ametiszt, a citrin, smaragd, a moldavit, az angelit, a szelenit, illetve jópár olyan ásvány, amiről még soha életemben nem hallottam, mert olyan ritka, viszont a szerző mégis megemlíti őket a könyvben.
Hazel Raven mindegyik kőnél ismerteti az előfordulási helyeket, a gyakoriságot, a hozzájuk tartozó angyalokat, az általános tulajdonságokat, továbbá a fizikai, pszichológiai, érzelmi és mentális tulajdonságaikat, illetve javaslatokat, hogy melyik csakrán érdemes elhelyezni a köveket.
Az illóolajok esetében a szerző elmondja, hogyan tudod bevonzani az angyalokat, illetve ismertet néhány szabályt, amelyet mindenképpen be kell tartani, ha aromaterápiát alkalmazol, de azt is megtudod, hogy milyen módon tudod az illóolajokat felhasználni. Én csak fürdős és az aromalámpás módszert ismertem, de találsz még egy pár lehetőséget ebben a könyvben ezeken kívül.
A könyvből kiderül, hogy az angyalok az asztrológiával is kapcsolatban állnak, de az erről szóló fejezet talán a legvékonyabb a könyvben, mert itt nem olyan széleskörű tudásanyagról van szó.
Cserébe viszont megtudjuk, hogy minden bolygónak, állatövi jegynek, napnak és órának megvan a maga angyala, ami erősíti az adott időszak energiáját.
Az angyalok a gyógyításban is segítenek, bár ennek a fejezetnek a gyakorlatait az angyalok segítsége nélkül is el lehet végezni, ugyanis elsősorban csakra-és aurakiegyensúlyozó gyakorlatokról van szó. Ami érdekesség, hogy a csakra-és auragyógyításhoz az inga használatát javasolja a szerző azért, mert ha megtanulod jól használni az ingát, akkor segíthet meghatározni azt, hogy milyen az energetikai állapotod, van-e még valamelyik csakrádban energiablokk.
Mindez elvégezhető a másik emberen is, és önmagadon is, de ne feledd el, hogy ettől a könyvtől még nem leszel gyógyító, mert ahhoz éveket kell tanulnod, gyakorolnod. Viszont kiinduláshoz jó alap lehet. Ebben a fejezetben elég sok meditációs gyakorlat is van, amelyek egy kicsit bonyolultak, viszont a szerző megszámozta az egyes lépéseket, hogy jól áttekinthetővé váljanak. Pár fejezettel előrébb olvashatsz egy általános leírást, hogy hogyan is érdemes meditálnod az angyalokkal. Itt is vannak gyakorlatok, csak ezek nem gyógyító jellegűek. Ha netalán sürgősen szükséged lenne az angyalok segítségére, arra is találsz néhány tippet a könyvben.
A könyv végén találsz egy szómagyarázatot, ami a kötetben előforduló fogalmakat ismerteti lexikonszerűen.
Google keresés
Egyéni keresés
2012. november 27., kedd
Hazel Raven: Angyalbiblia - minden, amit az angyalokról tudni kell
Címkék:
angyalok,
aromaterápia,
csakrák,
drágakövek,
egészség,
ezotéria,
gyógyítás,
Hazel Raven,
kabbala,
könyvek,
kristályok,
meditációk,
spiritualitás
2012. november 20., kedd
Osho: Szerelem, szabadság, egyedüllét
Ez a könyv korábbi Osho tanításokat mixel össze, szóval aki ismeri a mestert, az már nem fog olyan komoly újdonságokat benne találni. A könyv nemcsak a fenti három témáról szól, hanem szexről, kapcsolatokról, gyereknevelésről, és ugyanakkor erőteljesen kritizálja az emberi társadalmat, és azt is megosztja velünk, hogy ő hogyan képzeli el az ideális társadalmat, ami egyben utópia is. A könyv címében olvasható három fogalom (szerelem, szabadság, egyedüllét) szorosan kapcsolódik egymáshoz, ugyanis Osho szerint mindannyiunknak alaptermészetünk a szabadság és az egyedüllét, ami nem ugyanaz a magánnyal. Utóbbi ugyanis rombol, míg az egyedüllét épít, csak éppen az emberek rettegnek tőle, mert kiskoruktól megszokták, hogy körül vannak véve a többi emberrel.
Egy ideális kapcsolatban két független lélek találkozik Osho szerint, akik nem akarják birtokolni egymást, hiszen már mindenük megvan, és nem függenek a másik embertől. A jelenlegi párkapcsolatok azonban nem ilyenek, inkább az ellenkezője: az emberek ugyanis nem szeretik magukat, ezért a másik embert sem tudják igazából szeretni, sőt éppen a többiektől várják a szeretetet!
A legtöbb ember valójában üres, semmijük nincs, mindenüket mástól kapták (pl. a nevüket a személyiségüket), ráadásul ezek mind mulandó dolgok, mert a halállal eltűnnek. Ez az oka annak, hogy az emberek félnek a haláltól, illetve a szextől, ugyanis mind a kettő az ego eltűnésével jár.
Ez a könyv nem foglalkozik a halállal, a szex-szel is csak átfogóan, miután a szerelemnek és a párkapcsolatoknak fontos része a szexualitás is. A szexről alkotott részletes véleményét azonban a Szexügyek című könyv tárgyalja, amelyről korábban én is írtam már itt a blogon.
Osho véleménye az emberek szexuális életéről eléggé lesújtó: szerinte azért terjedt el a prostitúció, a különböző perverzitások és a pornográfia a társadalomban, mert a vallások mindannyian bűnös dolognak tartják a szexet, ezért az emberek a különböző vallási előírások alapján elfojtották azt. A pszichológia viszont kimondja, hogy amit el akarunk fojtani, az nem tűnik el, hanem kerülő úton és sokszor beteges formában jön a felszínre. Ilyen a prostitúció, illetve a szex perverz formái is.
A szex úgy a legteljesebb élmény, ha a partnerek szeretik is egymást, de Osho szerint az emberek jelentős része még saját magát is képtelen szeretni nemhogy a másikat, ezért mindig van bennük valami üresség. Osho azt fejtegeti a könyvnek az első részében, hogy az embereknek nincsen többletenergiájuk a másik ember felé, tehát igazáéból nem tudnak a többieknek semmit sem nyújtani, ezért inkább önigazolást keresnek, illetve belemennek különböző játszmákba, hogy a kínzó energiahiányukat valahogy feltöltsék.
Persze ez nem új gondolat, mert többen leírták már, de Oshonak olyan provokatív a stílusa, hogy egyszerűen muszáj rá odafigyelni.
A mester az önszeretet hiányát is elsősorban a különböző vallásokra, meg úgy egyáltalán a társadalomra fogja, hiszen nekik rabszolgák kellenek, azt pedig csakis úgy lehet elérni, hogy elgyengítik az embereket, és lényegében megtiltják nekik, hogy önmagukat szeressék.
Ennek az a köze a szerelemhez, hogy a mester szerint, az amit mi szerelemnek, illetve szeretetnek gondolunk az egyáltalán nem az, sokkal inkább őrület, illetve az ego játéka. Az igazi, spirituális szerelem jóval több ennél, és semmi köze nincs az egóhoz, mert a testi vágyhoz. Erről szól a könyv első része, míg a második rész már a (pár)kapcsolatokat veszi célba.
Osho azt állítja a könyv harmadik és negyedik részében (azaz a szabadság és egyedüllétről szólókban), hogy a szabadság és az egyedüllét az embernek két veleszületett adottsága, de valahogy mégsem élnek velük, mert a társadalom elbolondította őket, ezért a szabadságról azt sem tudják, hogy micsoda, az egyedülléttől pedig rettegnek. Ez utóbbi azért van, mert a csecsemőt a születésétől kezdve több ember is körülveszi, illetve később is közösségben éli az életét, de ha netalán mégis egyedül lenne otthon, akkor is menekül önmagától, és inkább valami pótcselekvésbe kezd, pl. tévénézés, zenehallgatás, internetezés, stb.
A szabadságot pedig már gyermekkorban elveszik az emberektől, hiszen körbebástyázzák őket egy csomó tennivalóval - főleg a nyugati civilizációban -, úgyhogy az emberek jelentős része el sem hiszi, hogy egyáltalán van választási lehetősége.
Osho szerint a párkapcsolatok sem a szabadságról szólnak, hanem a birtoklásról és a korlátokról, ezért nem csoda, hogy sokan börtönnek érzik a kapcsolatot, és sok esetben sajnos igazuk is van.
A mester úgy gondolja, hogy a jelenlegi kapcsolatrendszernek (vagyis a házasságnak és a családnak) végképp befellegzett, ugyanis ezek már divatjamúlt létezési formák, és helyettük a legjobb lenne kommunában nevelni a gyerekeket. A könyv rengeteg ilyen polgárpukkasztó gondolatot tartalmaz még, amiért sokan felháborítónak találják a mester gondolkodását, ugyanakkor pedig sokan figyelemmel kísérték előadásait.
Miután Osho soha nem írt könyvet, csak előadásokat tartott, éppen ezért a könyvek is egy az egyben az előadások mintáját követik, ami azt jelenti, hogy sokszor kérdés-válasz formátumban íródtak meg, vagyis a hallgatók kérdéseire válaszolt a mester. Ebben a könyvben is így van ez: minden nagyobb résznek a végén van pár kérdés, amelyekre Osho hosszan és kimerítően válaszol. A könyv nyelvezete sokszor nehezen érthető, mert a mester eléggé belebonyolódik a témába, de érdemes elolvasni, mert sok pozitív üzenet is található benne.
Egy ideális kapcsolatban két független lélek találkozik Osho szerint, akik nem akarják birtokolni egymást, hiszen már mindenük megvan, és nem függenek a másik embertől. A jelenlegi párkapcsolatok azonban nem ilyenek, inkább az ellenkezője: az emberek ugyanis nem szeretik magukat, ezért a másik embert sem tudják igazából szeretni, sőt éppen a többiektől várják a szeretetet!
A legtöbb ember valójában üres, semmijük nincs, mindenüket mástól kapták (pl. a nevüket a személyiségüket), ráadásul ezek mind mulandó dolgok, mert a halállal eltűnnek. Ez az oka annak, hogy az emberek félnek a haláltól, illetve a szextől, ugyanis mind a kettő az ego eltűnésével jár.
Ez a könyv nem foglalkozik a halállal, a szex-szel is csak átfogóan, miután a szerelemnek és a párkapcsolatoknak fontos része a szexualitás is. A szexről alkotott részletes véleményét azonban a Szexügyek című könyv tárgyalja, amelyről korábban én is írtam már itt a blogon.
Osho véleménye az emberek szexuális életéről eléggé lesújtó: szerinte azért terjedt el a prostitúció, a különböző perverzitások és a pornográfia a társadalomban, mert a vallások mindannyian bűnös dolognak tartják a szexet, ezért az emberek a különböző vallási előírások alapján elfojtották azt. A pszichológia viszont kimondja, hogy amit el akarunk fojtani, az nem tűnik el, hanem kerülő úton és sokszor beteges formában jön a felszínre. Ilyen a prostitúció, illetve a szex perverz formái is.
A szex úgy a legteljesebb élmény, ha a partnerek szeretik is egymást, de Osho szerint az emberek jelentős része még saját magát is képtelen szeretni nemhogy a másikat, ezért mindig van bennük valami üresség. Osho azt fejtegeti a könyvnek az első részében, hogy az embereknek nincsen többletenergiájuk a másik ember felé, tehát igazáéból nem tudnak a többieknek semmit sem nyújtani, ezért inkább önigazolást keresnek, illetve belemennek különböző játszmákba, hogy a kínzó energiahiányukat valahogy feltöltsék.
Persze ez nem új gondolat, mert többen leírták már, de Oshonak olyan provokatív a stílusa, hogy egyszerűen muszáj rá odafigyelni.
A mester az önszeretet hiányát is elsősorban a különböző vallásokra, meg úgy egyáltalán a társadalomra fogja, hiszen nekik rabszolgák kellenek, azt pedig csakis úgy lehet elérni, hogy elgyengítik az embereket, és lényegében megtiltják nekik, hogy önmagukat szeressék.
Ennek az a köze a szerelemhez, hogy a mester szerint, az amit mi szerelemnek, illetve szeretetnek gondolunk az egyáltalán nem az, sokkal inkább őrület, illetve az ego játéka. Az igazi, spirituális szerelem jóval több ennél, és semmi köze nincs az egóhoz, mert a testi vágyhoz. Erről szól a könyv első része, míg a második rész már a (pár)kapcsolatokat veszi célba.
Osho azt állítja a könyv harmadik és negyedik részében (azaz a szabadság és egyedüllétről szólókban), hogy a szabadság és az egyedüllét az embernek két veleszületett adottsága, de valahogy mégsem élnek velük, mert a társadalom elbolondította őket, ezért a szabadságról azt sem tudják, hogy micsoda, az egyedülléttől pedig rettegnek. Ez utóbbi azért van, mert a csecsemőt a születésétől kezdve több ember is körülveszi, illetve később is közösségben éli az életét, de ha netalán mégis egyedül lenne otthon, akkor is menekül önmagától, és inkább valami pótcselekvésbe kezd, pl. tévénézés, zenehallgatás, internetezés, stb.
A szabadságot pedig már gyermekkorban elveszik az emberektől, hiszen körbebástyázzák őket egy csomó tennivalóval - főleg a nyugati civilizációban -, úgyhogy az emberek jelentős része el sem hiszi, hogy egyáltalán van választási lehetősége.
Osho szerint a párkapcsolatok sem a szabadságról szólnak, hanem a birtoklásról és a korlátokról, ezért nem csoda, hogy sokan börtönnek érzik a kapcsolatot, és sok esetben sajnos igazuk is van.
A mester úgy gondolja, hogy a jelenlegi kapcsolatrendszernek (vagyis a házasságnak és a családnak) végképp befellegzett, ugyanis ezek már divatjamúlt létezési formák, és helyettük a legjobb lenne kommunában nevelni a gyerekeket. A könyv rengeteg ilyen polgárpukkasztó gondolatot tartalmaz még, amiért sokan felháborítónak találják a mester gondolkodását, ugyanakkor pedig sokan figyelemmel kísérték előadásait.
Miután Osho soha nem írt könyvet, csak előadásokat tartott, éppen ezért a könyvek is egy az egyben az előadások mintáját követik, ami azt jelenti, hogy sokszor kérdés-válasz formátumban íródtak meg, vagyis a hallgatók kérdéseire válaszolt a mester. Ebben a könyvben is így van ez: minden nagyobb résznek a végén van pár kérdés, amelyekre Osho hosszan és kimerítően válaszol. A könyv nyelvezete sokszor nehezen érthető, mert a mester eléggé belebonyolódik a témába, de érdemes elolvasni, mert sok pozitív üzenet is található benne.
Címkék:
ezotéria,
könyvek,
meditáció,
Osho,
párkapcsolat,
spiritualitás,
szerelem,
szex
2012. november 10., szombat
Marianna Sheldrake: Kristálygyógyító
Ez a könyv nem egy gyakorlati munka, tehát nem fogja megmutatni azt, hogy egészen pontosan hogyan dolgozz a drágakövekkel, tehát igazából nincsenek meditációs gyakorlatok benne. Helyette inkább azt írja a szerző - aki egyébként kristálygyógyász -, hogy tapasztald meg saját magad, hogy melyik kő hogyan segít a problémádon. Ez a könyv csak alapvető ismereteket, fogalmakat közöl, amivel segít az elindulásban.
Sajnos az összes drágakőfajta nincs benne a könyvben, csak azok, amelyeket a szerző is használ a praxisában, szóval tulajdonképpen a legalapvetőbb ásványokról esik szó ebben a könyvben. Ha érdekel a kövek leírása, akkor itt olvashatsz egy részletet a könyvből.
Sheldrake könyve elsősorban arról szól, hogy mi a kristályok szerepe az aura-és a csakragyógyászatban, illetve milyen betegségek - vagyis energiablokádok - gyógyítására, enyhítésére szolgálnak a kövek, ugyanakkor a szerző a különböző kristályokból készült eszközökről (pl. pálcák), a kristálykonfigurációkról (vagyis a drágakövek kirakásai a testen), a kristályok tisztításáról és az aura pszichikus védelméről is szót ejt.
A könyvben a kristályok és a betegségek leírása a legrészletesebb, bár a szerző itt sem megy bele annyira részletesen a témába, viszont egy-egy betegségre - vagyis inkább tünetre - sokszor több követ is ajánl, de ez fordítva is igaz: egy-egy kő többféle betegséget is gyógyít, például a hegyikristály csaknem mindenfajta betegségre jó, de az achátok és kalcitok is nagyon sokféle tünetet enyhítenek, hiszen ezekből a kövekből rengetegféle előfordul a természetben, úgyhogy mind a hét csakrára jut ezekből.
Ha már a csakrákat említem, a szerző röviden bemutatja ezeket is, de az már csak a kövek ismertetésénél derül, hogy melyik csakrára melyik kő hat, de nem minden esetben. Sajnos ez az összefoglaló kimaradt a könyvből, de annyit elárulok, hogy a kő színe sokszor elárulja a megoldást, hiszen a természetben előforduló ásványok is többnyire a csakrák színeiben pompáznak, kivéve a fehér, a szivárványszínű és a barna köveket. A fehér, illetve a szivárványszínű kövek gyakorlatilag minden csakrát erősítenek, míg a barna színűeket elsősorban a solar plexus, vagy a gyökércsakra erősítésére érdemes használni, miután földszínről van szó.
A szerző az auráról elég részletesen ír, sőt még fotókat is közül arról, hogy milyen egy normál, illetve egy stressz alatt álló felnőtt ember aurája. Mindez azért nagyon fontos, mert az aurában mindenféle energetikai probléma meglátszik, ráadásul jóval előbb megjelennek ezek, mielőtt még a fizikai testben kialakulna a betegség! Ezért egy aura diagnosztika segíthet megelőzni, illetve megoldani a különböző energetikai problémákat.
A szerző szerencsére látja az aurát, ezért a kezelések során hatékonyabban tud segíteni a betegeken, de erről a könyvben részletesebben mesél, sőt azt is elmondja, hogy mit várj egy kristályterapeutától, és hogyan zajlik egy ilyen kezelés. Szerencsére a kristályterápia már Magyarországon is elérhető több helyen, de még nem egy közismert lehetőség.
A drágakövek kezeléséről, tisztításáról, csak röviden ír a szerző, és sajnos hiányoznak a könyvből a drágakövek és kristályok fotói, ami alapvető fontosságú lenne a kezdők számára, hogy fel tudják ismerni a különböző köveket. Szerencsére ma már az internet segítségével mindez megoldható, illetve több olyan könyv is íródott a témában, amely tartalmaz fotókat is a különböző kövekről.
Sajnos az összes drágakőfajta nincs benne a könyvben, csak azok, amelyeket a szerző is használ a praxisában, szóval tulajdonképpen a legalapvetőbb ásványokról esik szó ebben a könyvben. Ha érdekel a kövek leírása, akkor itt olvashatsz egy részletet a könyvből.
Sheldrake könyve elsősorban arról szól, hogy mi a kristályok szerepe az aura-és a csakragyógyászatban, illetve milyen betegségek - vagyis energiablokádok - gyógyítására, enyhítésére szolgálnak a kövek, ugyanakkor a szerző a különböző kristályokból készült eszközökről (pl. pálcák), a kristálykonfigurációkról (vagyis a drágakövek kirakásai a testen), a kristályok tisztításáról és az aura pszichikus védelméről is szót ejt.
A könyvben a kristályok és a betegségek leírása a legrészletesebb, bár a szerző itt sem megy bele annyira részletesen a témába, viszont egy-egy betegségre - vagyis inkább tünetre - sokszor több követ is ajánl, de ez fordítva is igaz: egy-egy kő többféle betegséget is gyógyít, például a hegyikristály csaknem mindenfajta betegségre jó, de az achátok és kalcitok is nagyon sokféle tünetet enyhítenek, hiszen ezekből a kövekből rengetegféle előfordul a természetben, úgyhogy mind a hét csakrára jut ezekből.
Ha már a csakrákat említem, a szerző röviden bemutatja ezeket is, de az már csak a kövek ismertetésénél derül, hogy melyik csakrára melyik kő hat, de nem minden esetben. Sajnos ez az összefoglaló kimaradt a könyvből, de annyit elárulok, hogy a kő színe sokszor elárulja a megoldást, hiszen a természetben előforduló ásványok is többnyire a csakrák színeiben pompáznak, kivéve a fehér, a szivárványszínű és a barna köveket. A fehér, illetve a szivárványszínű kövek gyakorlatilag minden csakrát erősítenek, míg a barna színűeket elsősorban a solar plexus, vagy a gyökércsakra erősítésére érdemes használni, miután földszínről van szó.
A szerző az auráról elég részletesen ír, sőt még fotókat is közül arról, hogy milyen egy normál, illetve egy stressz alatt álló felnőtt ember aurája. Mindez azért nagyon fontos, mert az aurában mindenféle energetikai probléma meglátszik, ráadásul jóval előbb megjelennek ezek, mielőtt még a fizikai testben kialakulna a betegség! Ezért egy aura diagnosztika segíthet megelőzni, illetve megoldani a különböző energetikai problémákat.
A szerző szerencsére látja az aurát, ezért a kezelések során hatékonyabban tud segíteni a betegeken, de erről a könyvben részletesebben mesél, sőt azt is elmondja, hogy mit várj egy kristályterapeutától, és hogyan zajlik egy ilyen kezelés. Szerencsére a kristályterápia már Magyarországon is elérhető több helyen, de még nem egy közismert lehetőség.
A drágakövek kezeléséről, tisztításáról, csak röviden ír a szerző, és sajnos hiányoznak a könyvből a drágakövek és kristályok fotói, ami alapvető fontosságú lenne a kezdők számára, hogy fel tudják ismerni a különböző köveket. Szerencsére ma már az internet segítségével mindez megoldható, illetve több olyan könyv is íródott a témában, amely tartalmaz fotókat is a különböző kövekről.
Címkék:
alternatív gyógyászat,
ásványok,
aura,
csakrák,
drágakövek,
egészség,
gyógyítás,
könyvek,
kristályok,
Marianna Sheldrake
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)